Results - Home Team Session
#10 Boys 8&U 25 Meter Free
PWSL: 15.55 2016 Ryan Maynard Age
Name Team Finals Time
BRDL 8 Chouinard, Brayden
1 18.52
DVS 8 Munn, Joshua
2 19.57
LRST 8 Okolo, John-Matthew
3 20.32
AST 8 Edwards, Jack
4 20.84
BRB 8 Bornacelly, Mitchell
5 21.06
BHST 8 Adams, Blake
6 21.70
BHST 8 Marley, David
7 21.74
WDST 8 Toms, Caton
8 21.87
BHST 8 Kelly, Kyler
9 22.15
PST 8 Hooper, James
10 22.18
DVS 8 Mount, Jameson
11 22.27
AST 7 Sobecke, Alex
12 22.38
WRWST 8 Evans, Joshua
13 22.46
WRWST 7 Terrigno, Tyler
14 22.63
VLP 8 Balsis, Camden
15 22.68
DVS 8 Hammond, Luke
16 22.76
BHST 8 DeCastro, Fabio
17 22.93
SUD 8 Judge, William
18 23.12
WRWST 8 Stuart, Cole
19 23.23
VLP 8 Stokes, Samuel
20 23.46
BHST 7 Abraham, Mitchell
21 23.62
PST 8 Gillespie, Vincent
22 23.90
VLP 8 Itnyre, Ezra
23 24.05
BRB 8 Dorn, Mace
24 24.16
PST 8 Seidl, Evan
25 24.33
#11 Girls 8&U 25 Meter Free
PWSL: 16.56 2014 Lori Anne Madison Age
Name Team Finals Time
AST 8 Gerdy, Everly
1 18.78
MMST 8 Hawver, Allison
2 19.87
DVS 7 Alex, Kenzie
3 20.06
BRB 7 Cotter, Caroline
4 20.69
WDST 8 Phommachanh, Macy
5 20.72
KBSL 8 Pinto, Camila
6 20.77
VLP 8 Lugiai, Brooke
7 20.87
BRDL 8 White, Kensington
8 20.89
LM 8 Pajak, Emily
9 21.04
SUD 8 Simpson, Hadley
10 21.70
DVS 8 Elam, Peyton
11 22.03
VLP 8 Lugiai, Ainsley
12 22.16
BRB 8 Korkos, Alexandra
13 22.55
LM 8 Brown, McKenna
14 22.57
RWB 8 Estes, Lulu
15 22.94
SUD 8 Payne, Kylie
16 23.07
LM 8 Burlingame, Rebecca
17 23.25
BRB 8 McKennett, Noelle
18 24.07
KBSL 8 McDonald, Makayla
19 24.48
OBB 8 Ortiz, Laila
20 24.74
BRB 8 Lawhorne, Delaney
21 24.78
LRST 8 Bilock, Teigan
22 25.08
AST 8 Walton, Leila
23 25.13
KBSL 8 Fish, Lilah
24 25.30
BHST 8 Tatum, Karlyn
25 25.50
#12 Boys 9-10 50 Meter Free
PWSL: 29.41 2016 Michael Mullen Age
Name Team Finals Time
MMST 10 Wall, Victor
1 34.68
DVS 9 Dockett, Landon
2 35.84
SUD 10 Klump, Thomas
3 36.44
WDST 10 Martinez, Thiago
4 37.33
PST 10 Bengtson, Declan
5 37.64
WRWST 9 Terrigno, Travis
6 38.57
BHST 9 Madigan, Deaglan
7 39.31
RWB 9 Huynh, Jaden
8 40.06
LRST 10 Gregory, Cameron
9 40.76
KBSL 10 Fish, Logan
10 40.95
LM 10 Pajak, Andrew
11 41.19
KBSL 10 Lazo, Anthony
12 41.58
BHST 10 Loveridge, Lincoln
13 42.00
SUD 10 Lynch, Joseph
14 42.15
AST 10 Roder, Isaac
15 42.27
OBB 9 George, Timothy
16 42.61
VLP 10 Corsino, Jaden Lucas
17 43.27
BRB 10 Nham, Landon
18 43.47
KBSL 10 Hochard, Jacob
19 43.56
WRWST 9 Lesly, Zaiah
20 43.70
DVS 9 Park, Edward
21 43.81
PST 10 Grubbs, Christopher
22 43.93
AST 10 Grzan, Jayden
23 43.95
PST 9 Schires, Brooks
*24 44.36
PST 9 Georgia, Matthew
*24 44.36
#13 Girls 9-10 50 Meter Free
PWSL: 31.65 2015 Jamie Cornwell Age
Name Team Finals Time
BHST 9 Kuper, Alyssa
1 36.23
WRWST 10 Friend, Kyliee
2 37.29
BRDL 10 Cantilena, Emerson
3 38.01
DVS 10 Schroeder, Elizabeth
4 38.77
BRDL 10 Conn, Olivia
5 38.95
AST 10 Flores, Adrianna
6 39.38
SUD 10 Utley, Samantha
7 40.07
AST 10 Koppers, Emiko
8 40.75
UST 10 Harders, Abigail
9 41.07
BHST 10 Bellovich, Claire
10 41.11
PST 10 Heath, Alexandra
11 41.32
MSST 9 Viggiani, Katelyn
12 41.38
WDST 10 Rodriguez, Alessandra
13 42.63
SUD 9 Pennefather, Regina
14 42.72
KBSL 9 Nichols, Vivian
15 42.92
DVS 10 Fincham, Paige
16 43.03
SUD 10 Mantooth, Avila
17 43.44
WDST 10 Mobley, Braelynn
18 43.66
DVS 9 Shin, Diane
19 43.75
BHST 9 Frisk, Autumn
20 43.78
BRB 10 Lovell, Ella
21 43.82
AST 10 Nickerson, Sydney
22 44.28
BRB 9 Demissie, Hannah
23 44.39
DVS 9 Barna, Morgan
24 44.78
BRB 9 Jurk, Emily
25 44.80
#14 Boys 11-12 50 Meter Free
PWSL: 27.44 2019 Matt Jensen Age
Name Team Finals Time
WRWST 12 White, Donovan
1 29.32
WDST 11 Martinez, Lionel
2 29.71
KBSL 12 Yang, Jayden
3 30.05
AST 12 Orndorff, Parker
4 30.43
BRDL 12 Uribe, Daniel
5 31.45
PST 12 Kien, Kayden
6 32.12
RWB 12 Sullivan, Quinn
7 32.38
SUD 12 Moats, Jake
8 32.82
SBST 12 Murphy, Colin
9 33.55
RWB 12 Estes, Jasper
10 33.56
DVS 12 Stowell, Ethan
11 33.69
KBSL 12 Wilder, Joshua
12 33.78
SUD 11 Zimmer, Evan
13 34.25
SUD 12 Linares, Mark
14 34.27
AST 11 Sobecke, Ryan
15 34.32
DVS 12 Kurre, Tyler
16 34.39
BHST 11 Augustine, Zachary
17 34.56
AST 12 Knott, Grayson
18 34.76
AST 12 Koler, Eric
19 34.82
BRDL 11 Ha, Joel
20 34.88
WDST 12 Liu, Cruz
21 35.14
RWB 12 Blanchard, Joshua
22 35.28
KBSL 12 Martin, Samuel
23 35.45
PST 12 Maxwell, Gannon
*24 35.52
RWB 12 Grendysz, Carter
*24 35.52
#15 Girls 11-12 50 Meter Free
PWSL: 27.94 2017 Jamie Cornwell Age
Name Team Finals Time
PST 12 Traister, Sedonah
1 31.12
DVS 12 Park, Christine
2 32.06
BRDL 12 Wells, Caroline
3 32.56
DVS 12 Lu, Lucy
4 32.75
WRWST 11 Hull, Sabrina
5 32.76
AST 12 Koler, Isabella
6 32.84
DVS 12 Munn, Camryn
7 32.90
PST 11 Simmons, Victoria
8 33.50
BRDL 12 Buckley, Olivia
9 33.53
KBSL 11 Velarde Maynard, Matilda
10 33.58
SPST 12 Jones, Reign
11 33.81
AST 12 Cook, Kristina
12 34.08
VLP 12 Snyder, Emma
13 34.27
SBST 12 Norman, Isabelle
14 34.38
MMST 12 Lingafelt, Kara
15 34.47
DVS 12 Young, Emma
16 34.58
MMST 12 Warner, Ariana
17 34.68
SPST 12 Gomez, Katie
18 34.72
DVS 11 Fargo, Emersyn
19 34.81
DVS 11 Vignier, Jolie
20 34.89
SUD 12 Fowkes, Eleanor
21 34.97
BHST 11 Glass, Amelia
22 35.05
Results - Home Team Session
(#15 Girls 11-12 50 Meter Free) PST 11 Hubert, Abigail
23 35.22
DVS 12 Begley, Adeline
24 35.25
BHST 12 Adam, Alexandra
25 35.35
#16 Boys 13-14 50 Meter Free
PWSL: 25.50 2006 Patrick Lytle (SUD) Age
Name Team Finals Time
DVS 13 Oshea, William
1 25.83
BHST 14 Tishler, Jackson
2 26.40
MMST 14 Jensen, Matt
3 26.43
SUD 13 Grocholski, Alexander
4 27.06
RWB 14 Grendysz, Aiden
5 27.13
PST 13 Hooper, Jr., Patrick
6 27.75
OBB 14 Gray, Natan-Mael
7 28.27
BRB 13 Golembiewski, Grant
8 28.38
BRDL 14 Kim, Phillip
9 28.44
BRB 14 Roloff, Luke
10 28.52
SUD 14 Luevano, Nathan
11 28.62
PST 14 Diatchenko, Alexander
12 28.87
AST 13 Pendergraft, Aidan
13 28.89
WDST 14 Ellsworth, Taison
14 28.92
BHST 14 Pechin, Jack
15 29.11
LRST 14 Yoho, James
16 29.13
SUD 13 Craft, Landon
17 29.14
VLP 13 Weiner, Benjemin
18 29.27
BRDL 13 Querijero, Paul
19 29.31
BHST 14 Black, Richard
20 29.56
PST 13 Maynard, Ryan
21 29.57
SUD 13 Utter, Troy
22 29.81
WRWST 14 Kralik, John
23 29.94
UST 13 Fitts, Zackary
24 30.02
AST 13 Stankovich, Ryan
25 30.51
#17 Girls 13-14 50 Meter Free
PWSL: 26.34 2019 Camille Spink Age
Name Team Finals Time
BRDL 13 Witt, Makenzie
1 29.75
WDST 14 Grocholski, Alaina
2 30.07
BHST 13 Augustine, Ashlyn
3 30.19
AST 13 Robinette, Allison
4 30.63
VLP 13 Scoresby, Afton
5 30.68
WDST 14 Manko, Valentina
6 31.01
PST 13 Crown, Katherine
7 31.17
PST 14 Simms, Cordelia
8 31.56
SUD 14 Phythian, Reagan
9 31.70
LRST 14 Hince, Mallory
10 31.77
SUD 14 Condon, Clara
11 31.95
DVS 14 Thoma, Riley
12 32.02
PST 13 Rutledge, Mackenzie
13 32.07
WDST 13 Lavedas, Emma
14 32.10
SUD 13 Zimmer, Ava
15 32.47
BRB 14 Korkos, Christina
16 32.73
WRWST 13 Sindt, Madeline
17 32.86
DVS 14 Caldwell, Camilla
18 32.96
KBSL 13 Martin, Claudia
19 33.01
KBSL 13 Daniel, Lucy
20 33.20
PST 14 Denny, Lauren
21 33.30
MSST 14 DeNard, Riley
22 33.53
WDST 14 Quinter, Ellie
23 33.69
PST 14 Georgia, Melissa
24 33.71
AST 13 Oliver, Olivia
*25 33.75
LM 14 Cappellini, Tara
*25 33.75
#18 Boys 15-19 50 Meter Free
PWSL: 23.47 2017 Sam Pomajevich Age
Name Team Finals Time
AST 18 VanDeusen, Matt
1 24.75
AST 17 Stankovich, Ben
2 25.33
SUD 17 Huffman, Benjamin
3 25.34
PST 18 Hannam, Emmett
4 25.55
WDST 16 Wence, Brayden
5 25.56
KBSL 17 Hochard, Joshua
6 25.62
BRDL 18 Gilbert, Stephen
7 25.95
RWB 16 Bolz, Andrew
8 26.15
PST 17 Drescher, Theodore
9 26.22
PST 17 Strotheide, Ryan
10 26.39
RWB 18 Wiley, Matthew
11 26.44
BRDL 17 Verosko, John
12 26.45
PST 15 Crown, Alexander
13 26.52
AST 16 Drew, Samual
14 26.63
WRWST 15 Adams, Grant
15 26.79
PST 16 Lee, Justin
16 26.81
SUD 15 Cooper, Benjamin
17 26.97
BRDL 17 Chmielenski, Ryan
18 27.00
BRB 15 Yentz, Camden
19 27.12
SUD 17 Fowler, Jake
20 27.19
WRWST 17 Drum, Matthew
21 27.25
BRB 17 Nham, Nathan
22 27.34
PST 17 Phan, Norvin
23 27.40
RWB 17 Egan, Christian
24 27.50
SUD 17 Dunn, Jesse
25 27.60
#19 Girls 15-19 50 Meter Free
PWSL: 26.58 2018 Erin Quinn Age
Name Team Finals Time
SUD 16 Cornwell, Jamie
1 28.28
DVS 15 Sawwa, Alexia
2 28.82
DVS 17 Peny, Tess
3 28.96
BRDL 16 Kweon, Ellia
4 29.18
KBSL 18 Thornburg, Paris
5 29.38
PST 16 Hannam, Emma
6 29.53
BRB 15 Golembiewski, Sienna
7 29.56
SUD 16 Zerkle, Alden
8 29.59
RWB 17 Runnels, Aris
9 29.96
DVS 18 Farmerie, Ashleigh
10 30.08
BRDL 16 Bookstein, Delaney
11 30.12
AST 18 Forshay, Alana
12 30.39
VLP 17 Knick, Emma
13 30.55
RWB 18 Bailey, Elena
14 30.62
LM 16 Ashurst, Addison
15 30.68
AST 17 Johnson, Kristin
16 30.78
DVS 18 Miller, Chase
17 30.87
MMST 18 Ouellette, Chloe
18 30.93
WDST 17 Luetkenhaus, Katie
19 31.09
BRB 18 Kissi, Samantha
*20 31.11
SBST 15 Benway, Kayley
*20 31.11
KBSL 17 Benton, Kaylee
22 31.19
RWB 16 Welsby, Tess
23 31.21
BRB 16 Royer, Hannah
24 31.24
SUD 18 Geiran, Mairead
25 31.45
#20 Boys 10&U 100 Meter IM
PWSL: 1:13.58 2016 Michael Mullen Age
Name Team Finals Time
WDST 10 Martinez, Thiago
1 1:31.47
KBSL 9 Daniel, Jaxson
2 1:32.23
MMST 10 Wall, Victor
3 1:33.71
KBSL 9 Yang, Justin
4 1:36.13
PST 9 DeVito, Jonathan
5 1:36.40
LRST 10 Pindle, Christian
6 1:39.20
MMST 10 Hawver, Ethan
7 1:41.05
WRWST 9 Francisco, Julian
8 1:42.30
DVS 9 Dockett, Landon
9 1:43.32
MSST 10 Avelis, Benjamin
10 1:44.78
SBST 9 Le, Eric
11 1:45.14
LRST 10 Gregory, Cameron
12 1:46.07
VLP 10 Corsino, Jaden Lucas
13 1:47.22
VLP 10 Hartz, Nathan
14 1:47.37
LM 10 Pajak, Andrew
15 1:48.13
WRWST 9 Terrigno, Travis
16 1:48.20
PST 10 Bengtson, Declan
17 1:49.51
DVS 9 Park, Edward
18 1:53.00
DVS 10 Munn, Zachary
19 1:53.20
OBB 9 George, Timothy
20 1:53.80
AST 10 Roder, Isaac
21 1:56.46
LRST 10 Schrock, Silas
22 1:58.89
KBSL 9 George, Nathan
23 1:59.21
PST 9 Georgia, Matthew
24 1:59.22
OBB 10 Osorio, Rafael
25 2:00.98
#21 Girls 10&U 100 Meter IM
PWSL: 1:18.72 2018 Lucy Daniel Age
Name Team Finals Time
BRDL 10 Wells, Ellen
1 1:26.20
WRWST 10 Johnson, Kora
2 1:33.88
PST 10 Malinowski, Sophia
3 1:35.81
DVS 10 Schroeder, Elizabeth
4 1:37.33
KBSL 10 Wilder, Brooke
5 1:37.86
DVS 10 Lu, Lily
6 1:42.88
BRDL 10 Conn, Olivia
7 1:46.95
UST 10 Harders, Abigail
8 1:48.55
OBB 9 Kitta, Julia
9 1:51.34
DVS 10 Miller, Quinn
10 1:51.52
BRDL 9 Thorpe, Rachel
11 1:51.97
SUD 9 Moats, Jamie
12 1:52.28
MMST 9 Rossi, Aubrey
13 1:52.67
SBST 9 Idlet, Deanna
14 1:52.99
WRWST 10 Avolio, Kara
15 1:53.22
WDST 10 Rodriguez, Alessandra
16 1:53.63
Results - Home Team Session
(#21 Girls 10&U 100 Meter IM) SUD 10 Phythian, Sloane
17 1:53.89
BLST 9 Busato, Mya
18 1:54.35
AST 10 Koppers, Emiko
19 1:55.00
LRST 10 Puls, Amelia
20 1:57.56
VLP 10 Masiello, Sabrina
21 1:57.94
MMST 10 Zimmerman, Emily
22 1:58.27
SBST 10 Norman, Olivia
23 1:58.29
DVS 9 Shin, Diane
24 1:58.63
BRDL 10 Edenberg, Abigail
25 1:59.90
#22 Boys 11-12 100 Meter IM
PWSL: 1:07.06 2018 Jordan Evans Age
Name Team Finals Time
WRWST 12 White, Donovan
1 1:12.40
PST 12 Cho, Hanchae
2 1:14.35
KBSL 12 Yang, Jayden
3 1:15.64
WDST 12 Millsaps, Ian
4 1:16.84
AST 12 Deshmukh, Ayaan
5 1:19.21
DVS 12 Caputo, Quinn
6 1:19.32
AST 12 Orndorff, Parker
7 1:19.71
PST 12 Kien, Kayden
8 1:19.78
BRB 12 Sandulescu, Radu
9 1:20.94
BRDL 12 Uribe, Daniel
10 1:21.07
BRB 12 Hadsall, Tanner
11 1:21.71
KBSL 12 Wilder, Joshua
12 1:22.76
BRDL 11 Thorpe, Jacob
13 1:23.38
DVS 12 Murphy, Carter
14 1:23.47
RWB 12 Estes, Jasper
15 1:23.72
RWB 12 Sullivan, Quinn
16 1:23.77
VLP 11 Daniels, Gavin
17 1:24.14
SUD 12 Moats, Jake
18 1:24.26
SBST 12 Murphy, Colin
19 1:27.20
SUD 11 Zimmer, Evan
20 1:27.52
SBST 12 Giovinazzo, Dominick
21 1:27.66
PST 11 Hayden, Blake
22 1:28.31
OBB 12 Kitta, Alexander
23 1:28.69
DVS 12 Stowell, Ethan
24 1:28.97
KBSL 12 Martin, Samuel
25 1:29.27
#23 Girls 11-12 100 Meter IM
PWSL: 1:09.83 2016 Aris Runnels Age
Name Team Finals Time
MMST 12 Hawver, Gabrielle
1 1:14.42
PST 12 Sagle, Alyssa
2 1:15.06
WDST 11 Aldeguer, Ariana
3 1:15.62
PST 12 Traister, Sedonah
4 1:15.98
BRDL 12 Edenberg, Haley
5 1:16.96
RWB 11 Harper, Grace
6 1:20.25
AST 12 Koler, Isabella
7 1:23.89
WRWST 11 Hull, Sabrina
8 1:24.07
PST 11 Simmons, Victoria
9 1:24.79
BRDL 12 Wells, Caroline
10 1:24.89
BRDL 12 Buckley, Olivia
11 1:25.22
SPST 11 Epifanio, Allyson
12 1:26.70
KBSL 11 Velarde Maynard, Matilda
13 1:26.71
PST 11 Chehadeh, Adelina
14 1:26.80
AST 11 Johnson, Avery
15 1:27.27
BRB 12 Latona, Kherrington
16 1:27.71
OBB 11 Osorio, Mariana
17 1:28.20
DVS 12 Begley, Adeline
18 1:28.33
DVS 11 Fargo, Emersyn
19 1:28.35
DVS 12 Burns, Abigail
20 1:28.38
OBB 12 French, Alena
21 1:28.45
DVS 11 Vignier, Jolie
22 1:28.59
DVS 12 Young, Emma
23 1:29.16
SBST 11 King, Catherine
24 1:29.36
MMST 12 Warner, Ariana
25 1:29.47
#24 Boys 13-14 100 Meter IM
PWSL: 1:00.78 2019 Andrew Bolz Age
Name Team Finals Time
BHST 14 Tishler, Jackson
1 1:05.54
DVS 13 Oshea, William
2 1:06.69
SUD 13 Grocholski, Alexander
3 1:08.47
BRB 13 Golembiewski, Grant
4 1:08.48
RWB 14 Grendysz, Aiden
5 1:08.64
KBSL 14 Nguyen, Thomas
6 1:08.68
PST 14 Cho, Hansuh
7 1:08.78
MMST 14 Lingafelt, Sean
8 1:08.84
PST 14 Chaky, Dylan
9 1:10.05
BRDL 14 Kweon, Matthew
10 1:10.59
VLP 13 Daniels, Trent
*11 1:10.77
SUD 14 Chierico, Nicolas
*11 1:10.77
BRDL 14 Kim, Phillip
13 1:10.91
VLP 14 Bae, Alex
14 1:11.02
PST 14 Diatchenko, Alexander
15 1:12.44
BHST 14 Frisk, Cory
16 1:12.68
SBST 13 Parkzes, Mason
17 1:13.39
SBST 13 Lattanzi, Jacob
18 1:13.76
SUD 13 Utter, Troy
19 1:13.95
BRDL 14 Ha, Samuel
20 1:14.27
PST 13 Hooper, Jr., Patrick
21 1:14.56
AST 13 Kala, Ashvin
22 1:14.76
PST 13 Maynard, Ryan
23 1:15.40
VLP 13 Weiner, Benjemin
24 1:15.46
BHST 14 Black, Richard
25 1:15.68
#25 Girls 13-14 100 Meter IM
PWSL: 1:04.37 2019 Camille Spink Age
Name Team Finals Time
BRDL 14 Wells, Maecy
1 1:11.76
WDST 14 Picardo, Nika
*2 1:13.37
PST 13 Richardson, Madison
*2 1:13.37
BRDL 13 Witt, Madalyn
4 1:14.46
SUD 14 Condon, Clara
5 1:14.70
SBST 13 Grabowski, Arielle
6 1:15.27
BHST 14 Craft, Allegra
7 1:15.61
BRDL 13 Witt, Makenzie
8 1:15.78
DVS 14 Torrey, Kaitlyn
9 1:16.02
MMST 14 Sistrunk, Elizabeth
10 1:16.08
WDST 14 Luetkenhaus, Caroline
11 1:16.18
PST 13 Crown, Katherine
12 1:16.33
PST 14 Simms, Cordelia
13 1:16.37
WRWST 14 Lesly, Hannah
14 1:16.42
PST 14 Hannam, Charlotte
15 1:17.08
OBB 13 Fetchko, Anna
16 1:18.54
BRB 13 van Waesberghe, Isabella
17 1:19.79
LRST 13 Ridge, Siri
18 1:20.58
PST 13 Rutledge, Mackenzie
19 1:20.99
AST 14 Oliver, Sarah
20 1:21.19
BHST 13 Augustine, Ashlyn
21 1:21.26
PST 14 Denny, Lauren
22 1:21.45
KBSL 13 Martin, Claudia
23 1:21.50
DVS 14 Caldwell, Camilla
24 1:21.75
LM 14 Sabahi, Kimiya
25 1:22.22
#26 Boys 15-19 100 Meter IM
PWSL: 57.46 2017 Sam Pomajevich Age
Name Team Finals Time
KBSL 17 Hochard, Joshua
1 1:01.53
PST 18 Hannam, Emmett
2 1:02.27
SUD 17 Huffman, Benjamin
3 1:02.64
BRDL 18 Gilbert, Stephen
4 1:02.75
PST 17 Pianoto, Matthew
5 1:02.80
DVS 15 Arnold, Lleyton
6 1:03.34
WDST 16 Wence, Brayden
7 1:03.84
BHST 18 Maranto, Nicholas
8 1:03.85
PST 15 Crown, Alexander
9 1:04.32
PST 17 Strotheide, Ryan
10 1:05.71
SBST 16 Howery, Owen
11 1:05.77
RWB 16 Bolz, Andrew
12 1:05.87
VLP 18 Romano, Mark
13 1:06.28
BRB 15 Yentz, Camden
14 1:06.31
SUD 15 Cooper, Benjamin
15 1:06.57
BRB 15 Nham, Maddox
16 1:06.79
KBSL 15 Nguyen, Vincent
17 1:06.94
RWB 18 Wiley, Matthew
18 1:07.65
WRWST 16 Newland, Bennett
19 1:07.67
BRDL 16 Gilbert, Peter
20 1:07.69
BRDL 16 Gardner, Brandon
21 1:08.06
PST 16 Phe, Davin
22 1:08.40
LRST 15 Mendoza, Ramses
23 1:08.81
LRST 17 Mendoza, Roland
24 1:08.88
BRDL 15 Carroll, Christian
25 1:08.90
#27 Girls 15-19 100 Meter IM
PWSL: 1:03.08 2019 Aris Runnels Age
Name Team Finals Time
SUD 17 Craft, Sydney
1 1:08.46
BRB 15 Golembiewski, Sienna
2 1:08.65
RWB 17 Runnels, Aris
3 1:08.74
BRB 17 Haugen, Emily
4 1:09.01
KBSL 17 Daniel, Abigail
5 1:09.85
DVS 17 Peny, Tess
6 1:11.13
DVS 15 Sawwa, Alexia
7 1:11.15
SPST 16 Truong, Melia
8 1:11.45
SUD 16 Zerkle, Alden
9 1:11.52
VLP 15 Martel, Alyssa
10 1:12.23
BRDL 16 Bookstein, Delaney
11 1:13.33
Results - Home Team Session
(#27 Girls 15-19 100 Meter IM) KBSL 18 Thornburg, Paris
12 1:13.55
BRDL 15 Buckley, Emily
13 1:13.58
PST 16 Hannam, Emma
14 1:13.69
SBST 16 Juhlin, Lindsay
15 1:13.79
WRWST 15 Worth, Brooke
16 1:14.73
LRST 18 Ross, Melia
17 1:14.76
DVS 18 Miller, Chase
18 1:15.31
BRB 17 Mastropaolo, Jillian
19 1:15.83
BRB 18 Kissi, Samantha
20 1:16.29
WDST 17 Luetkenhaus, Katie
21 1:16.34
DVS 16 Ly, Grace
22 1:17.00
SBST 15 Benway, Kayley
23 1:17.01
PST 15 Curry, McKenna
24 1:17.20
DVS 15 Pickeral, Vivian
25 1:17.21
#28 Boys 8&U 25 Meter Back
PWSL: 18.63 2005 Brandon Doyle (WST) Age
Name Team Finals Time
BRB 8 Bornacelly, Mitchell
1 24.66
BHST 8 Adams, Blake
2 25.75
DVS 8 Munn, Joshua
3 25.87
AST 8 Edwards, Jack
4 25.91
PST 8 Thai, Brandon
5 26.00
DVS 8 Schroeder, Austin
6 26.01
BRB 8 Dorn, Mace
7 26.19
KBSL 7 Daniel, Oliver
8 26.34
VLP 8 Itnyre, Ezra
9 27.05
DVS 8 Tekampe, Aaron
10 27.08
MSST 8 Morehead, Callen
11 27.53
DVS 8 Hammond, Luke
12 27.72
BHST 8 Kelly, Kyler
13 27.82
MMST 8 Posey, Christopher
14 28.03
MMST 6 Wall, Nicholas
15 28.92
DVS 8 Nevatt, Hunter
16 29.21
PST 8 Dimashi, David
17 29.37
WDST 8 Toms, Caton
18 29.75
PST 8 Perdue, Maxwell
19 30.05
BHST 7 Abraham, Mitchell
20 30.06
DVS 8 Lancaster, Henry
21 30.19
SPST 7 Soliz, Andres
22 30.21
VLP 8 Stokes, Samuel
*23 30.58
BHST 8 Lonie, Matthew
*23 30.58
VLP 8 Balsis, Weston
25 31.01
#29 Girls 8&U 25 Meter Back
PWSL: 18.93 2014 Lori Anne Madison Age
Name Team Finals Time
WRWST 8 Hull, Christine
1 20.29
DVS 8 Sosinski, Hailey
2 22.12
SUD 8 Beemer, Katherine
3 24.68
KBSL 8 Pinto, Camila
4 24.97
BRB 8 Korkos, Alexandra
*5 25.16
LRST 8 Scott, Madeline
*5 25.16
BRDL 8 Johnson, Jai
7 25.87
DVS 8 Bonnaure, Alexandra
8 26.01
BRB 8 Kislowski, Mia
9 26.09
AST 8 Gerdy, Everly
10 26.50
SUD 8 Payne, Kylie
11 26.70
WDST 7 Aldeguer, Sarah Cecilia
12 26.72
RWB 8 Estes, Lulu
13 26.82
LM 8 Brown, McKenna
14 27.12
VLP 8 Lugiai, Ainsley
15 27.53
OBB 8 Ortiz, Laila
16 27.79
BRDL 8 Cantilena, Katherine
17 27.81
LRST 8 Bilock, Teigan
18 27.84
LM 8 Burlingame, Rebecca
19 28.44
KBSL 8 Fish, Lilah
20 28.53
BHST 8 Tatum, Karlyn
21 28.54
BRB 8 Murray, Juliana
22 28.89
KBSL 8 Clements, Emerie
23 29.07
DVS 6 Salgado, Juliet
24 29.26
KBSL 8 McDonald, Makayla
25 29.28
#30 Boys 9-10 50 Meter Back
PWSL: 34.68 2016 Michael Mullen Age
Name Team Finals Time
MMST 10 Wall, Victor
1 40.71
KBSL 9 Daniel, Jaxson
2 42.31
OBB 9 George, Timothy
3 46.01
WRWST 9 Francisco, Julian
4 46.86
RWB 9 Huynh, Jaden
5 47.25
SUD 9 Rall, Preston
6 48.58
PST 9 Schires, Brooks
7 49.33
SUD 10 Haney, Brian
8 50.02
VLP 10 Hartz, Nathan
9 50.24
KBSL 10 Fish, Logan
10 51.23
AST 10 McKnight, Luke
11 51.76
PST 10 Grubbs, Christopher
12 51.90
WRWST 9 Lesly, Zaiah
13 52.12
PST 10 Bengtson, Declan
14 52.29
SUD 9 Spence, Tristan
15 54.08
KBSL 9 George, Nathan
16 54.57
DVS 9 Kim, Tyler
17 54.59
DVS 10 Young, Aaron
18 54.77
OBB 10 Osorio, Rafael
19 55.67
PST 9 Cook, Devin
20 56.18
SUD 10 Barrett, Eli
21 56.19
WRWST 9 Murray, Joseph
22 56.47
BRB 10 Vijay, Bhuvan
23 57.23
PST 10 Pawlak, Mason
24 57.38
PST 9 Malinowski, Alexander
25 58.05
#31 Girls 9-10 50 Meter Back
PWSL: 36.14 2018 Lucy Daniel Age
Name Team Finals Time
BRDL 10 Cantilena, Emerson
1 43.05
WRWST 10 Friend, Kyliee
2 43.69
PST 10 Malinowski, Sophia
3 43.86
BRDL 10 Conn, Olivia
4 47.72
DVS 10 Fincham, Paige
5 48.20
DVS 10 Miller, Quinn
6 48.36
SUD 10 Utley, Samantha
7 49.38
AST 10 Flores, Adrianna
8 50.77
SUD 9 Moats, Jamie
9 50.83
WDST 9 Martinez, Lara
10 51.01
UST 10 Harders, Abigail
11 51.28
PST 9 Tutkus, Austeja
12 53.79
BRB 9 Jurk, Emily
13 54.07
DVS 10 Nevatt, Scarlett
14 54.22
KBSL 9 George, Olivia
15 54.38
OBB 9 Zachariasen, Aubrey
16 54.48
DVS 10 Bulavko, Sadie
17 54.63
MMST 9 Rossi, Aubrey
18 54.64
MSST 9 Viggiani, Katelyn
19 54.84
WRWST 9 Christensen, Kaitlyn
20 54.97
OBB 10 Valencia, Eleia
21 55.44
KBSL 10 Bentz, Emily
22 55.53
WDST 10 Pinkley, Alexandria
23 55.71
BHST 10 DeCastro, Giana
24 55.89
SUD 10 Judge, Jane
25 56.32
#32 Boys 11-12 50 Meter Back
PWSL: 31.12 2019 Jackson Tishler Age
Name Team Finals Time
AST 12 Deshmukh, Ayaan
1 34.34
DVS 12 Caputo, Quinn
2 35.86
WDST 11 Martinez, Lionel
3 36.31
PST 12 Kien, Kayden
4 36.49
BRDL 11 Thorpe, Jacob
5 36.96
BRB 11 Laguna, Anderson
*6 36.97
BRB 12 Sandulescu, Radu
*6 36.97
BRB 12 Hadsall, Tanner
8 38.12
DVS 12 Murphy, Carter
9 39.08
BLST 12 Neri Sanchez, Guillermo
10 39.25
KBSL 12 Martin, Samuel
11 39.78
RWB 11 Wong, Alexander
12 39.91
SBST 12 Giovinazzo, Dominick
13 40.05
VLP 11 Daniels, Gavin
14 40.14
PST 12 Maxwell, Gannon
15 41.12
AST 11 Sobecke, Ryan
16 41.25
BHST 11 Augustine, Zachary
17 41.29
RWB 12 Grendysz, Carter
18 41.34
KBSL 11 Pak, Karson
19 41.68
BRDL 12 Verosko, Christopher
20 42.44
MMST 12 Supon, Jack
21 42.79
MMST 11 Arredondo, Leonidas
22 43.22
SPST 11 Ulrich, Ryan
23 43.98
BHST 12 Ward, Sean
24 43.99
AST 12 Knott, Grayson
25 44.06
#33 Girls 11-12 50 Meter Back
PWSL: 32.74 2017 Camille Spink Age
Name Team Finals Time
PST 12 Sagle, Alyssa
1 33.95
MMST 12 Hawver, Gabrielle
2 34.45
WDST 11 Aldeguer, Ariana
3 34.77
DVS 12 Park, Christine
4 36.45
WRWST 11 Hull, Sabrina
5 36.98
BRDL 12 Edenberg, Haley
6 37.16
Results - Home Team Session
(#33 Girls 11-12 50 Meter Back) PST 11 Chehadeh, Adelina
7 40.79
OBB 12 French, Alena
8 41.15
PST 12 Dominguez, Kaylee
9 42.21
DVS 11 Burke, Kylee
10 42.22
SUD 11 Beemer, Lilian
11 42.53
AST 11 Johnson, Avery
12 42.64
SPST 12 Jones, Reign
13 42.67
BRDL 11 Rahmouni, Noel
14 42.69
AST 11 Miller, Mackenzie
15 42.71
BHST 12 Newton, Morgan
16 42.82
PST 12 Lee, Samantha
17 43.05
BRDL 12 Woolf, Emma
18 43.14
AST 12 Cook, Kristina
19 43.47
PST 11 Georgia, Yasmina
20 43.76
RWB 11 Evans, Juliana
21 43.84
BRDL 12 Laureano, Alanna
22 44.03
RWB 11 Bolz, Abigail
23 44.28
DVS 12 Shin, Alice
24 45.02
SUD 12 Fowkes, Eleanor
25 45.21
#34 Boys 13-14 50 Meter Back
PWSL: 28.27 2018 Landon Gentry Age
Name Team Finals Time
SUD 14 Chierico, Nicolas
1 30.50
MMST 14 Lingafelt, Sean
2 31.70
PST 14 Chaky, Dylan
3 31.85
VLP 13 Daniels, Trent
4 32.05
BRDL 14 Kweon, Matthew
5 32.83
BRB 14 Roloff, Luke
6 33.23
SUD 13 Utter, Troy
7 33.77
PST 14 Diatchenko, Alexander
8 33.84
BHST 14 Pechin, Jack
9 33.90
PST 13 Maynard, Ryan
10 34.55
BRDL 13 Querijero, Paul
11 34.57
BRDL 13 Chi, Branson
12 36.32
OBB 14 Gray, Natan-Mael
13 36.53
MSST 14 Avelis, Theodore
14 36.84
UST 14 Drown, Gabe
15 37.25
OBB 13 Gold, Joshua
16 37.28
BRDL 14 Nourse, Zane
17 37.34
DVS 13 Park, Timothy
18 38.14
KBSL 13 Colov, Alexander
19 38.20
WRWST 14 Kralik, John
20 38.42
KBSL 14 Silvernail, Hayden
21 38.48
RWB 14 Lopez, Matthew
22 39.10
OBB 13 Fisher, Adam
23 39.22
DVS 13 Bair, Lukas
24 39.28
PST 14 Rinker, Ian
25 39.43
#35 Girls 13-14 50 Meter Back
PWSL: 29.84 2019 Camille Spink Age
Name Team Finals Time
PST 13 Richardson, Madison
1 33.21
BRDL 13 Witt, Madalyn
2 33.67
WDST 14 Picardo, Nika
3 33.71
DVS 14 Torrey, Kaitlyn
4 34.77
BHST 13 Augustine, Ashlyn
5 35.22
BRB 13 van Waesberghe, Isabella
6 35.88
WDST 14 Grocholski, Alaina
7 36.01
VLP 13 Scoresby, Afton
8 36.05
LM 14 Sabahi, Kimiya
9 36.07
BRDL 13 Witt, Makenzie
10 36.15
KBSL 13 Daniel, Lucy
11 36.53
AST 13 Robinette, Allison
12 36.57
BRB 14 Korkos, Christina
13 36.71
SUD 14 Phythian, Reagan
14 37.06
WDST 13 Lavedas, Emma
15 37.32
AST 13 Shontz, Isabelle
*16 37.51
SUD 13 Caron, Mary
*16 37.51
WRWST 13 Sindt, Madeline
18 37.52
SUD 14 Lucas, Darcy
19 37.56
KBSL 13 Wilcoxen, Olivia
20 37.61
AST 14 Oliver, Sarah
21 37.64
LRST 13 Ridge, Siri
22 37.69
AST 13 Oliver, Olivia
23 37.81
SUD 14 Palenscar, Hayley
24 37.82
PST 13 Rutledge, Mackenzie
25 37.88
#36 Boys 15-19 50 Meter Back
PWSL: 26.26 2017 William Cumberland Age
Name Team Finals Time
AST 18 VanDeusen, Matt
1 26.84
PST 18 Hannam, Emmett
2 28.50
PST 17 Strotheide, Ryan
3 28.66
PST 17 Pianoto, Matthew
4 29.46
LRST 15 Mendoza, Ramses
5 29.70
BRDL 17 Chmielenski, Ryan
6 29.90
WDST 15 Pearson, Boden
7 30.01
BRDL 15 Carroll, Christian
8 30.26
PST 17 Drescher, Theodore
9 30.89
PST 16 Lee, Justin
10 31.05
BRDL 17 Shankle, Christopher
11 31.06
WRWST 15 Adams, Grant
12 31.07
BRB 17 Nham, Nathan
13 31.31
SUD 16 Davis, Peter
14 31.39
AST 16 Drew, Samual
15 31.53
PST 17 Helmlinger, Ean
16 31.68
KBSL 15 Nguyen, Vincent
17 31.76
DVS 15 Caldwell, Daniel
18 31.78
BRDL 15 Wu, Daniel
19 32.13
WRWST 15 Bohabot, Jorge
20 32.32
VLP 18 Romano, Mark
21 32.68
BRDL 17 Chi, Ethan
22 32.69
BRB 15 Mastropaolo, Nicholas
23 32.76
WRWST 16 Carbonell, Luis
24 32.94
SUD 17 Fowler, Jake
25 32.96
#37 Girls 15-19 50 Meter Back
PWSL: 28.90 2019 Aris Runnels Age
Name Team Finals Time
SUD 16 Cornwell, Jamie
1 32.07
KBSL 17 Daniel, Abigail
2 32.48
SUD 16 Palenscar, Delaney
3 32.58
PST 18 Diatchenko, Katherine
4 32.98
BRDL 16 Kweon, Ellia
5 33.32
SUD 16 Chierico, Stella
6 33.34
BRB 17 Mastropaolo, Jillian
7 33.63
VLP 15 Martel, Alyssa
8 33.74
DVS 16 Ly, Grace
9 33.89
DVS 15 Pickeral, Vivian
10 33.90
DVS 18 Farmerie, Ashleigh
11 34.06
BRB 18 Kissi, Samantha
12 35.04
WRWST 15 Worth, Brooke
13 35.06
BRB 15 Roloff, Sarah
14 35.25
VLP 17 Brazier, Emma
15 35.34
SUD 16 Purdy, Sarah
16 35.52
BRDL 15 Buckley, Emily
17 35.76
KBSL 17 Benton, Kaylee
18 35.78
WRWST 15 Roberts, Ryan
19 35.97
VLP 17 Knick, Emma
20 36.03
RWB 16 Flores, Angelea
21 36.17
SBST 18 Juhlin, Ainsley
22 36.37
PST 16 Hannam, Emma
23 36.62
SUD 18 Pizzillo, Charlotte
24 36.71
SUD 18 Geiran, Mairead
25 36.88
#38 Boys 8&U 25 Meter Breast
PWSL: 21.75 2002 Louis Wojciechowski (SUD) Age
Name Team Finals Time
PST 8 Thai, Brandon
1 26.42
PST 8 Hooper, James
2 27.52
KBSL 7 Daniel, Oliver
3 28.34
DVS 8 Schroeder, Austin
4 28.46
BHST 8 DeCastro, Fabio
5 28.56
LRST 8 Okolo, John-Matthew
6 30.25
MMST 8 Schilling, Emmitt
7 30.56
MSST 8 Woodson II, Jeffrey
8 32.23
BHST 8 Marley, David
9 32.51
DVS 8 Moynihan, Quinn
10 32.95
BHST 8 Kelly, Kyler
11 34.12
WRWST 8 Kahak, Matthew
12 34.45
VLP 8 Diaz, Caleb
13 35.87
MSST 8 Morehead, Callen
14 36.77
DVS 8 Nevatt, Brendan
15 38.28
PST 8 Bengtson, Gareth
16 38.37
DVS 8 Lancaster, Henry
17 38.47
DVS 8 Sharifi, Amir
18 38.52
BRDL 7 Murphy, George
19 39.94
AST 7 Sobecke, Alex
20 40.97
PST 8 Dimashi, David
21 41.05
DVS 8 Mount, Jameson
22 41.40
PST 8 Grewe, Bradley
23 43.40
DVS 8 Nevatt, Hunter
24 44.01
MSST 7 Dietrich, Finn
25 50.02
#39 Girls 8&U 25 Meter Breast
PWSL: 20.81 2014 Lori Anne Madison Age
Name Team Finals Time
DVS 8 Sosinski, Hailey
1 24.78
Results - Home Team Session
(#39 Girls 8&U 25 Meter Breast) BRDL 8 Johnson, Jai
2 25.82
MMST 8 Hawver, Allison
3 25.87
WRWST 8 Hull, Christine
4 26.61
SUD 8 Beemer, Katherine
5 28.31
SUD 8 Simpson, Hadley
6 28.78
RWB 8 Estes, Lulu
7 28.88
LRST 8 Scott, Madeline
8 29.25
WDST 8 Phommachanh, Macy
9 29.27
BRB 8 McKennett, Noelle
10 29.54
BRDL 8 White, Kensington
11 30.52
VLP 8 Lugiai, Brooke
12 31.18
BRB 8 Kislowski, Mia
13 31.35
KBSL 8 Pinto, Camila
14 33.22
WDST 7 Aldeguer, Sarah Cecilia
15 34.83
DVS 8 Elam, Peyton
16 34.94
MMST 6 Rossi, Isabella
17 35.18
VLP 8 Walsh, Serena
18 36.18
SUD 8 Rannells, Kimberly
19 37.21
DVS 8 Bradfield, Tatum
20 37.82
KBSL 8 Jones, Cecilia
21 38.04
BLST 8 Stewart, Haley
22 38.41
AST 8 Duncan, Mackenzie
23 39.06
KBSL 8 Clements, Emerie
24 39.55
DVS 8 Bonnaure, Alexandra
25 40.03
#40 Boys 9-10 50 Meter Breast
PWSL: 37.72 2016 Jordan Evans Age
Name Team Finals Time
LRST 10 Pindle, Christian
1 49.96
PST 9 DeVito, Jonathan
2 50.53
MMST 9 Arredondo, Maximus
3 52.13
LRST 10 Gregory, Cameron
4 53.44
AST 10 Roder, Isaac
5 53.58
KBSL 9 Yang, Justin
6 53.63
WRWST 9 Francisco, Julian
7 54.71
MMST 10 Hawver, Ethan
8 55.00
SUD 10 Klump, Thomas
9 55.31
SBST 9 Le, Eric
10 55.43
RWB 9 Huynh, Jaden
11 56.33
BRB 10 Lupariello, Zachary
12 57.36
BHST 9 Madigan, Deaglan
13 57.43
VLP 10 Corsino, Raine Eli
14 57.96
PST 10 Perdue, Kyle
15 57.99
PST 10 Coleman, Boris
16 58.21
LRST 10 Schrock, Silas
17 58.28
MSST 10 Avelis, Benjamin
18 58.49
KBSL 10 Lazo, Anthony
19 58.75
SUD 10 Barrett, Eli
20 58.90
WRWST 10 Kahak, William
21 59.39
MMST 10 Kennedy, Mark
22 59.71
WDST 9 Ghimire, Sambridha
23 1:00.70
OBB 9 Smith, Miles
24 1:01.23
WRWST 10 Nowak, Brayden
25 1:01.51
#41 Girls 9-10 50 Meter Breast
PWSL: 40.75 2016 Lori Anne Madison Age
Name Team Finals Time
BRDL 10 Wells, Ellen
1 42.83
BHST 9 Kuper, Alyssa
2 49.17
DVS 10 Schroeder, Elizabeth
3 51.13
KBSL 10 Wilder, Brooke
4 51.75
DVS 10 Lu, Lily
5 52.22
WRWST 10 Johnson, Kora
6 52.47
PST 10 Heath, Alexandra
7 53.81
WDST 9 Martinez, Lara
8 55.27
OBB 9 Kitta, Julia
9 56.70
BRDL 9 Thorpe, Rachel
10 56.77
SUD 10 Mantooth, Avila
11 57.98
WRWST 10 Avolio, Kara
12 58.40
MMST 9 Rossi, Aubrey
13 58.84
SBST 9 Idlet, Deanna
14 59.26
MSST 10 Meadows, Lila
15 59.34
LRST 10 Puls, Amelia
16 59.62
AST 10 Gerdy, Adyline
17 59.64
AST 10 Nickerson, Sydney
18 1:00.07
BHST 10 Bellovich, Claire
19 1:00.09
MMST 10 Sistrunk, Chloe
20 1:00.34
BLST 9 Busato, Mya
21 1:00.40
PST 9 Tutkus, Austeja
22 1:00.46
AST 10 Norton, Mary Clare
23 1:00.58
KBSL 10 Chatpolarak, Emily
24 1:00.74
UST 10 McKinney, Kelsey
25 1:01.25
#42 Boys 11-12 50 Meter Breast
PWSL: 33.19 2018 Jordan Evans Age
Name Team Finals Time
WRWST 12 White, Donovan
1 36.69
BRDL 12 Uribe, Daniel
2 37.84
PST 12 Cho, Hanchae
3 39.39
KBSL 12 Yang, Jayden
4 39.81
WDST 12 Millsaps, Ian
5 40.25
KBSL 12 Wilder, Joshua
6 41.32
DVS 12 Caputo, Quinn
*7 41.81
AST 12 Koler, Eric
*7 41.81
AST 12 Deshmukh, Ayaan
9 42.51
SUD 12 Linares, Mark
10 43.31
AST 12 Orndorff, Parker
11 43.54
OBB 12 Kitta, Alexander
12 44.74
PST 11 Hayden, Blake
13 45.00
RWB 12 Estes, Jasper
14 45.13
BRDL 12 Eisenhower, Grayson
15 45.66
BRB 12 Kissi, Bryan
16 45.90
WDST 11 Hu-Atienza, Max
17 45.95
LRST 12 Schrock, Titus
18 46.88
AST 12 Craine, Ricky
19 47.06
LRST 12 Hince, Brian
20 47.31
BRDL 11 Ha, Joel
21 47.52
SBST 12 Murphy, Colin
22 47.63
VLP 11 Daniels, Gavin
23 47.83
SPST 12 Henriques, Rome John
24 47.97
BHST 11 Craft, Bennett
25 48.25
#43 Girls 11-12 50 Meter Breast
PWSL: 36.22 2017 Emma Hannam Age
Name Team Finals Time
PST 12 Traister, Sedonah
1 41.03
DVS 12 Park, Christine
2 41.04
AST 12 Koler, Isabella
3 41.26
DVS 12 Munn, Camryn
4 42.16
BRDL 12 Buckley, Olivia
5 42.50
DVS 12 Burns, Abigail
6 43.38
AST 11 Johnson, Avery
7 43.50
RWB 11 Harper, Grace
*8 44.20
DVS 12 Young, Emma
*8 44.20
BRDL 12 Wells, Caroline
10 44.21
PST 11 Chehadeh, Adelina
11 44.32
BRB 12 Latona, Kherrington
12 45.33
KBSL 11 Wallace, Alyssa
13 45.56
SUD 12 Balagtas, Lauren
14 45.78
DVS 11 Fargo, Emersyn
15 46.45
DVS 12 Lu, Lucy
16 46.62
SPST 11 Epifanio, Allyson
17 46.65
MMST 12 Lingafelt, Kara
18 46.74
OBB 11 Osorio, Mariana
19 47.23
WDST 11 McCook, Isabella
20 47.52
DVS 11 Vignier, Jolie
21 47.59
SPST 12 Deasis, Vivienne
22 47.81
BRDL 11 Rahmouni, Noel
23 47.95
VLP 12 Snyder, Emma
24 48.24
WRWST 12 Kuhns, Katherine
25 48.53
#44 Boys 13-14 50 Meter Breast
PWSL: 31.15 2019 Jordan Evans Age
Name Team Finals Time
VLP 14 Bae, Alex
1 34.84
KBSL 14 Nguyen, Thomas
2 35.08
MMST 14 Jensen, Matt
3 35.40
SUD 14 Luevano, Nathan
4 35.53
BRDL 14 Ha, Samuel
5 36.20
SUD 13 Grocholski, Alexander
6 36.25
PST 14 Cho, Hansuh
7 37.13
BRDL 14 Kim, Phillip
8 37.45
BHST 14 Frisk, Cory
9 37.56
AST 13 Kala, Ashvin
10 37.87
OBB 14 Gray, Natan-Mael
11 38.13
PST 13 DeVito, Christopher
12 38.39
BRDL 13 Morrissette, Aliitoa
13 39.32
SBST 13 Parkzes, Mason
*14 39.79
UST 13 Fitts, Zackary
*14 39.79
SBST 13 Lattanzi, Jacob
16 39.81
BRB 13 Holden, Wyatt
17 39.88
AST 14 Dugan, Thomas
18 40.13
OBB 13 Bartlett, Thrace
19 40.61
PST 13 Hooper, Jr., Patrick
20 40.62
AST 14 Koler, Evan
21 40.83
LRST 14 Yoho, James
22 40.89
SUD 13 Craft, Landon
23 40.97
Results - Home Team Session
(#44 Boys 13-14 50 Meter Breast) RWB 14 Mussie, Samuel
24 41.15
BHST 13 Craft, Gabriel
25 41.40
#45 Girls 13-14 50 Meter Breast
PWSL: 34.41 2018 Abigail Daniel Age
Name Team Finals Time
SUD 14 Condon, Clara
1 37.46
PST 13 Crown, Katherine
2 38.05
BHST 14 Craft, Allegra
3 38.42
SUD 14 Pizzillo, Violet
4 39.21
BRDL 14 Wells, Maecy
5 39.22
MMST 14 Sistrunk, Elizabeth
6 39.44
PST 14 Hayden, Sophie
7 39.57
WRWST 14 Lesly, Hannah
8 40.15
SBST 13 Grabowski, Arielle
9 40.27
PST 14 Denny, Lauren
10 40.46
VLP 13 Conroy, Grace
*11 40.72
WDST 14 Luetkenhaus, Caroline
*11 40.72
OBB 13 Fetchko, Anna
13 40.99
PST 14 Hannam, Charlotte
14 41.55
KBSL 14 Pak, Kayla
15 41.64
WDST 14 Grocholski, Alaina
16 41.87
PST 14 Lee, Amanda
17 43.06
LRST 14 Hince, Mallory
18 43.09
WDST 14 Manko, Valentina
19 43.28
PST 13 Thai, Kaitlyn
20 43.31
BHST 13 Kuper, Madison
21 43.78
BLST 13 Sanchez, Mia
22 43.97
AST 14 Oliver, Sarah
23 44.03
BRB 14 Lund, Emily
24 44.66
DVS 14 Kwon, Lillian
25 44.83
#46 Boys 15-19 50 Meter Breast
PWSL: 28.97 2018 Spencer Rowe Age
Name Team Finals Time
KBSL 15 Nguyen, Vincent
1 31.91
PST 17 Pianoto, Matthew
2 32.02
BHST 18 Maranto, Nicholas
3 32.89
DVS 15 Arnold, Lleyton
4 33.00
AST 17 Stankovich, Ben
5 33.06
SPST 15 Epifanio, Patrick
6 33.39
BRB 15 Yentz, Camden
7 33.59
BRB 15 Nham, Maddox
8 33.82
BRDL 16 Gardner, Brandon
9 33.95
WDST 15 Pearson, Boden
10 34.31
WRWST 16 McKeown, David
11 34.46
WRWST 16 Newland, Bennett
12 34.51
SUD 17 Dunn, Jesse
13 34.57
SUD 15 Cooper, Benjamin
14 34.60
PST 17 Rinker, Kyle
15 34.77
SBST 16 Howery, Owen
16 34.87
BRB 15 Martins, Alexander
17 34.98
BRDL 17 Verosko, John
18 35.02
AST 16 Drew, Samual
*19 35.58
MMST 17 Quimby, Paul David
*19 35.58
VLP 15 Kirsch, Jackson
21 35.74
PST 15 Huang, Alexander
22 35.78
WRWST 16 Shields, Evan
23 35.82
DVS 18 Huang, Edison
24 35.84
PST 17 Drescher, Theodore
25 35.86
#47 Girls 15-19 50 Meter Breast
PWSL: 32.81 2016 Mary Claire Tansill Age
Name Team Finals Time
KBSL 18 Thornburg, Paris
1 36.46
BRB 17 Haugen, Emily
2 36.48
BRB 15 Golembiewski, Sienna
3 36.60
SPST 16 Truong, Melia
4 36.64
KBSL 17 Daniel, Abigail
5 36.74
SUD 17 Craft, Sydney
6 37.37
SBST 16 Kayne, Samantha
7 37.75
DVS 18 Farmerie, Ashleigh
8 38.12
LRST 18 Ross, Melia
9 38.19
SBST 16 Juhlin, Lindsay
10 38.40
BRDL 16 Bookstein, Delaney
11 38.77
AST 18 Forshay, Alana
12 38.78
BRB 16 Royer, Hannah
13 38.83
PST 18 Diatchenko, Katherine
14 39.27
DVS 18 Miller, Chase
15 39.37
BRDL 15 Buckley, Emily
16 39.41
LRST 15 Scott, Rachel
17 39.83
WRWST 18 Kendellen, Madeleine
18 40.48
WDST 16 Juliano, Stephanie
19 40.52
PST 15 Curry, McKenna
20 40.58
PST 18 Linder, Nicole
21 40.66
SUD 16 Solenberger, Ashlyn
22 40.90
BRDL 17 Kim, Jasmin
23 41.13
AST 16 Koler, Jillian
24 41.20
RWB 16 Runnels, Kira
25 41.40
#48 Boys 8&U 25 Meter Fly
PWSL: 16.74 2016 Ryan Maynard Age
Name Team Finals Time
BRDL 8 Chouinard, Brayden
*1 22.47
DVS 8 Munn, Joshua
*1 22.47
PST 8 Thai, Brandon
3 25.52
LRST 8 Okolo, John-Matthew
4 28.66
KBSL 7 Daniel, Oliver
5 28.79
WRWST 7 Terrigno, Tyler
6 28.95
BHST 8 DeCastro, Fabio
7 29.36
MMST 8 Schilling, Emmitt
8 29.73
BHST 8 Marley, David
9 29.86
PST 8 Gillespie, Vincent
10 30.60
WRWST 8 Kahak, Matthew
11 31.83
DVS 8 Mount, Jameson
12 32.06
AST 8 Koppers, Kevin
13 32.09
PST 8 Hooper, James
14 32.58
PST 8 Szczypinski, Noah
15 33.37
SUD 8 Judge, William
16 33.40
MMST 6 Wall, Nicholas
17 33.64
PST 8 Johnson, Cooper
18 33.96
DVS 8 Nevatt, Brendan
19 34.33
MSST 8 Morehead, Callen
20 34.61
MSST 8 Woodson II, Jeffrey
21 34.84
PST 8 Bengtson, Gareth
*22 36.03
PST 8 Pawlak, Trenton
*22 36.03
DVS 8 Tekampe, Aaron
24 38.21
WDST 8 Rook, Ronan
25 41.08
#49 Girls 8&U 25 Meter Fly
PWSL: 17.44 2014 Lori Anne Madison Age
Name Team Finals Time
DVS 8 Sosinski, Hailey
1 20.37
MMST 8 Hawver, Allison
2 20.51
WRWST 8 Hull, Christine
3 21.42
SUD 8 Simpson, Hadley
4 23.19
SUD 8 Payne, Kylie
5 23.88
DVS 7 Alex, Kenzie
6 24.13
SUD 8 Beemer, Katherine
7 24.33
WDST 8 Phommachanh, Macy
8 24.73
BRB 7 Cotter, Caroline
9 24.95
KBSL 8 Clements, Emerie
10 25.03
VLP 8 Lugiai, Brooke
11 25.31
BRDL 8 Johnson, Jai
12 25.47
AST 8 Gerdy, Everly
13 25.60
DVS 8 Elam, Peyton
14 25.64
LRST 8 Scott, Madeline
15 25.95
VLP 8 Lugiai, Ainsley
16 26.06
BRDL 8 White, Kensington
17 26.95
DVS 8 Bonnaure, Alexandra
18 27.43
SUD 8 Hickman, Katarina
19 30.71
BRB 8 Kislowski, Mia
20 31.69
BRB 8 Lawhorne, Delaney
21 31.90
LRST 8 Bilock, Teigan
22 32.47
WDST 7 Aldeguer, Sarah Cecilia
23 33.02
SUD 8 Miller, Lily
24 33.21
DVS 6 Salgado, Juliet
25 33.38
#50 Boys 9-10 25 Meter Fly
PWSL: 15.05 2016 Michael Mullen Age
Name Team Finals Time
WDST 10 Martinez, Thiago
1 17.21
KBSL 9 Daniel, Jaxson
2 17.64
SUD 10 Klump, Thomas
3 18.09
LM 10 Pajak, Andrew
4 18.22
SUD 9 Rall, Preston
5 18.97
WRWST 9 Terrigno, Travis
6 19.33
PST 9 DeVito, Jonathan
7 19.37
KBSL 9 Yang, Justin
8 19.52
LRST 10 Pindle, Christian
9 19.72
MSST 10 Avelis, Benjamin
10 20.33
SBST 9 Le, Eric
11 20.38
KBSL 10 Fish, Logan
12 20.83
DVS 9 Dockett, Landon
13 20.96
MMST 10 Hawver, Ethan
14 21.31
DVS 10 Munn, Zachary
15 22.25
WRWST 9 Lesly, Zaiah
16 22.27
AST 10 Grzan, Jayden
17 22.70
SUD 10 Lynch, Joseph
18 22.82
Results - Home Team Session
(#50 Boys 9-10 25 Meter Fly) DVS 9 Park, Edward
19 22.88
SUD 10 Haney, Brian
20 23.06
SUD 9 Spence, Tristan
21 23.26
PST 9 Georgia, Matthew
22 23.73
AST 9 Dugan, Finn
23 23.88
VLP 10 Corsino, Jaden Lucas
24 24.01
PST 10 Grubbs, Christopher
25 24.15
#51 Girls 9-10 25 Meter Fly
PWSL: 15.01 2014 Aris Runnels Age
Name Team Finals Time
BRDL 10 Wells, Ellen
1 17.06
PST 10 Malinowski, Sophia
2 18.03
WRWST 10 Johnson, Kora
3 18.21
WRWST 10 Friend, Kyliee
4 19.25
BHST 9 Kuper, Alyssa
5 19.77
DVS 10 Lu, Lily
6 19.99
KBSL 10 Wilder, Brooke
7 20.37
WDST 9 Martinez, Lara
8 20.44
SUD 9 Moats, Jamie
9 20.72
DVS 10 Fincham, Paige
10 20.75
SUD 10 Phythian, Sloane
11 21.45
BRB 9 Jurk, Emily
12 21.80
BRDL 10 Cantilena, Emerson
13 22.28
DVS 10 Miller, Quinn
14 22.37
BLST 9 Busato, Mya
15 22.41
PST 10 Heath, Alexandra
16 22.43
WDST 10 Mobley, Braelynn
17 22.70
BRB 9 Demissie, Hannah
18 22.81
VLP 10 Masiello, Sabrina
19 22.84
AST 10 Flores, Adrianna
20 23.08
SUD 10 Judge, Jane
21 23.41
KBSL 10 Chatpolarak, Emily
22 23.51
BRDL 9 Thorpe, Rachel
23 23.78
MMST 10 Zimmerman, Emily
24 23.81
OBB 9 Kitta, Julia
25 24.19
#52 Boys 11-12 50 Meter Fly
PWSL: 29.72 2011 Sam Pomajevich Age
Name Team Finals Time
PST 12 Cho, Hanchae
1 33.37
WDST 12 Millsaps, Ian
2 33.39
WDST 11 Martinez, Lionel
3 33.43
SUD 12 Linares, Mark
4 35.26
SUD 12 Moats, Jake
5 35.50
BRDL 11 Thorpe, Jacob
6 35.75
BRB 12 Hadsall, Tanner
7 36.21
BRB 12 Sandulescu, Radu
8 36.59
DVS 12 Murphy, Carter
9 36.90
DVS 12 Stowell, Ethan
10 37.08
BRDL 11 Ha, Joel
11 37.58
SUD 11 Zimmer, Evan
12 38.46
SPST 12 Henriques, Rome John
13 38.74
AST 12 Koler, Eric
14 39.26
BLST 12 Neri Sanchez, Guillermo
15 39.97
MSST 12 Haslem, Bryce
16 40.13
SBST 12 Giovinazzo, Dominick
17 40.18
OBB 12 Kitta, Alexander
18 40.48
AST 11 Sobecke, Ryan
19 40.64
BHST 11 Augustine, Zachary
20 40.70
PST 11 Hayden, Blake
21 40.87
BHST 12 Ward, Sean
22 40.93
KBSL 11 Pak, Karson
23 41.09
LRST 12 Hince, Brian
24 41.28
BRB 12 Kissi, Bryan
25 41.49
#53 Girls 11-12 50 Meter Fly
PWSL: 30.55 2017 Camille Spink Age
Name Team Finals Time
MMST 12 Hawver, Gabrielle
1 32.89
BRDL 12 Edenberg, Haley
2 33.26
PST 12 Sagle, Alyssa
3 33.98
WDST 11 Aldeguer, Ariana
4 34.46
PST 11 Simmons, Victoria
5 35.43
MMST 12 Warner, Ariana
6 36.53
DVS 12 Munn, Camryn
7 36.81
SPST 11 Epifanio, Allyson
*8 36.86
RWB 11 Harper, Grace
*8 36.86
KBSL 11 Velarde Maynard, Matilda
10 38.04
MMST 12 Lingafelt, Kara
11 38.31
DVS 12 Lu, Lucy
12 39.50
DVS 12 Begley, Adeline
13 39.56
SPST 12 Jones, Reign
14 39.72
LM 11 Skiba, Madelyn
15 39.75
AST 12 Cook, Kristina
16 39.87
BRB 12 Latona, Kherrington
17 39.89
BHST 11 Glass, Amelia
18 40.50
WDST 11 McCook, Isabella
19 40.56
PST 11 Hubert, Abigail
20 40.65
DVS 12 Burns, Abigail
21 41.19
LRST 11 Saha, Adritaa
22 41.58
OBB 11 Baerga, Ashley
23 41.66
SUD 12 Fowkes, Eleanor
24 41.68
LM 12 Seal, Aliki
25 42.25
#54 Boys 13-14 50 Meter Fly
PWSL: 26.90 2013 Sam Pomajevich Age
Name Team Finals Time
DVS 13 Oshea, William
1 28.44
BHST 14 Tishler, Jackson
2 28.54
SUD 14 Chierico, Nicolas
3 28.69
MMST 14 Jensen, Matt
4 28.97
MMST 14 Lingafelt, Sean
5 29.63
PST 14 Chaky, Dylan
6 29.65
RWB 14 Grendysz, Aiden
7 29.99
KBSL 14 Nguyen, Thomas
8 30.19
BRDL 14 Kweon, Matthew
*9 30.31
PST 14 Cho, Hansuh
*9 30.31
BRB 13 Golembiewski, Grant
11 30.99
BHST 14 Frisk, Cory
12 31.32
BRDL 13 Querijero, Paul
13 31.77
SUD 13 Craft, Landon
*14 31.87
SBST 13 Lattanzi, Jacob
*14 31.87
VLP 13 Daniels, Trent
16 32.12
BHST 14 Black, Richard
17 32.23
WDST 14 Ellsworth, Taison
18 32.53
AST 13 Kala, Ashvin
19 32.77
SUD 14 Luevano, Nathan
20 32.79
VLP 14 Bae, Alex
21 32.84
AST 13 Pendergraft, Aidan
22 33.01
BRB 14 Roloff, Luke
23 33.03
SUD 13 Layden, Carter
24 33.60
RWB 14 Laing, Connor
25 33.69
#55 Girls 13-14 50 Meter Fly
PWSL: 28.62 2018 Aris Runnels Age
Name Team Finals Time
BRDL 14 Wells, Maecy
1 31.39
PST 13 Richardson, Madison
2 32.21
BRDL 13 Witt, Madalyn
3 32.40
WDST 14 Picardo, Nika
4 32.66
DVS 14 Torrey, Kaitlyn
5 33.25
SBST 13 Grabowski, Arielle
6 33.59
PST 14 Simms, Cordelia
7 33.60
BRB 13 van Waesberghe, Isabella
8 33.90
SUD 14 Pizzillo, Violet
9 34.00
AST 13 Oliver, Olivia
10 34.07
WDST 14 Luetkenhaus, Caroline
*11 34.14
LRST 14 Hince, Mallory
*11 34.14
PST 14 Hannam, Charlotte
13 34.26
BHST 14 Craft, Allegra
14 34.29
AST 13 Robinette, Allison
15 35.08
DVS 14 Caldwell, Camilla
16 35.12
SUD 14 Gray, Hailey
17 35.22
WRWST 14 Lesly, Hannah
18 35.81
VLP 13 Scoresby, Afton
19 35.87
WDST 14 Manko, Valentina
20 35.97
SUD 14 Lucas, Darcy
21 36.28
OBB 13 Fetchko, Anna
22 36.46
VLP 13 Brazier, Alexis
23 36.49
KBSL 13 Martin, Claudia
24 36.54
MMST 14 Sistrunk, Elizabeth
25 36.65
#56 Boys 15-19 50 Meter Fly
PWSL: 24.84 2016 Sam Pomajevich Age
Name Team Finals Time
SUD 17 Huffman, Benjamin
1 26.59
AST 18 VanDeusen, Matt
2 27.63
KBSL 17 Hochard, Joshua
3 27.77
BRDL 18 Gilbert, Stephen
4 27.78
AST 17 Stankovich, Ben
5 28.26
WDST 16 Wence, Brayden
6 28.27
RWB 16 Bolz, Andrew
7 28.50
LRST 15 Mendoza, Ramses
8 28.51
RWB 18 Wiley, Matthew
9 28.59
BRDL 17 Verosko, John
10 28.71
BHST 18 Maranto, Nicholas
11 28.89
PST 15 Crown, Alexander
12 28.91
WDST 15 Pearson, Boden
13 28.92
Results - Home Team Session
(#56 Boys 15-19 50 Meter Fly)
BRDL 17 Chmielenski, Ryan
14 29.08
DVS 15 Arnold, Lleyton
*15 29.28
BRB 17 Marin, Jacob
*15 29.28
RWB 16 Brown, Carter
17 29.29
VLP 18 Romano, Mark
18 29.32
BRDL 16 Gray, Milo
19 29.37
LRST 17 Mendoza, Roland
*20 29.39
SBST 16 Howery, Owen
*20 29.39
BRDL 17 Shankle, Christopher
22 29.45
WRWST 17 Firtag, Benjamin
23 29.48
PST 17 Phan, Norvin
24 29.55
BRB 15 Martins, Alexander
25 29.68
#57 Girls 15-19 50 Meter Fly
PWSL: 28.15 2019 Aris Runnels Age
Name Team Finals Time
RWB 17 Runnels, Aris
1 30.02
SUD 17 Craft, Sydney
2 30.20
SUD 16 Cornwell, Jamie
3 30.94
DVS 17 Peny, Tess
4 31.12
BRB 17 Haugen, Emily
5 31.55
BRDL 16 Kweon, Ellia
6 31.58
VLP 15 Martel, Alyssa
7 31.94
SBST 16 Juhlin, Lindsay
8 32.19
SPST 16 Truong, Melia
9 32.24
DVS 15 Sawwa, Alexia
10 32.39
SUD 16 Palenscar, Delaney
11 32.63
KBSL 17 Benton, Kaylee
12 32.72
SBST 15 Benway, Kayley
13 32.82
WRWST 15 Worth, Brooke
14 32.97
LRST 18 Ross, Melia
15 33.32
PST 18 Diatchenko, Katherine
16 33.34
BRB 18 Cameron, Chloe
17 33.44
DVS 15 Pickeral, Vivian
18 33.50
AST 17 Johnson, Kristin
19 33.62
BRDL 17 Kim, Jasmin
20 33.66
BRB 17 Mastropaolo, Jillian
21 33.67
SUD 18 Pizzillo, Charlotte
22 33.83
DVS 16 Ly, Grace
23 33.94
SUD 18 Geiran, Mairead
24 34.01
LM 16 Ashurst, Addison
25 34.38
Combined Team Scores
Combined Team Scores - Through Event 57
1. Piedmont Tsunamis 687
2. Dominion Valley Sharks Swim Te 600
3. Sudley Swim Team 543.5
4. Bridlewaves 541.5
5. Kingsbrooke Sea Lions 338
6. Ashland Stingrays 301.5
7. Wellington Dolphins 247.5
8. Meadowbrook Makos Swim Team 209
9. Westridge Waves Swim Team 205
10. Braemar Blasters 203.5
11. Brookside Hurricanes 188
12. Ridgewood Barracudas Swim Team 114 13. Lake Ridge Lancers Swim Team 98 14. Victory Lakes Piranhas Swim Te 70
15. Southbridge Seals Swimming 45
16. Stonewall Park Swim Team 32.5
17. Old Bridge Breakers 32
18. Lake Manassas 19
19. Montclair Seahawks 14
20. Urbanna Swim Team 11
21. Ben Lomond Flying Ducks 3
Scores - Women
Women - Team Rankings - Through Event 57 1. Dominion Valley Sharks Swim Te 357.5
2. Bridlewaves 333
3. Piedmont Tsunamis 320.5
4. Sudley Swim Team 294
5. Wellington Dolphins 118.5
6. Westridge Waves Swim Team 118
7. Ashland Stingrays 111
8. Braemar Blasters 103.5
9. Kingsbrooke Sea Lions 100
10. Meadowbrook Makos Swim Team 88
11. Brookside Hurricanes 69
12. Ridgewood Barracudas Swim Team 49 13. Victory Lakes Piranhas Swim Te 38.5
14. Southbridge Seals Swimming 32
15. Stonewall Park Swim Team 25.5
16. Lake Ridge Lancers Swim Team 21
17. Old Bridge Breakers 13
18. Urbanna Swim Team 11
19. Lake Manassas 8
20. Montclair Seahawks 1
Scores - Men
Men - Team Rankings - Through Event 57
1. Piedmont Tsunamis 366.5
2. Kingsbrooke Sea Lions 238
3. Sudley Swim Team 217.5
4. Bridlewaves 208.5
5. Dominion Valley Sharks Swim Te 195.5
6. Ashland Stingrays 190.5
7. Wellington Dolphins 129
8. Meadowbrook Makos Swim Team 121
9. Brookside Hurricanes 119
10. Braemar Blasters 100
11. Westridge Waves Swim Team 87
12. Lake Ridge Lancers Swim Team 77 13. Ridgewood Barracudas Swim Team 65 14. Victory Lakes Piranhas Swim Te 31.5
15. Old Bridge Breakers 19
16. Southbridge Seals Swimming 13
16. Montclair Seahawks 13
18. Lake Manassas 11
19. Stonewall Park Swim Team 7
20. Ben Lomond Flying Ducks 3